תאורת חוץ מודרנית לעסקים

ביותר ויותר משרדים ועסקים עובדים עד שעות מאוחרות, ולכן ישנה חשיבות יתרה להתאמת תאורת חוץ לעסקים המתאימה לאופי המבנה וכמובן לגודל המקום. תאורת חוץ היא למעשה שם כולל למגוון סוגי גופי תאורה, כאשר לכל גוף שכזה יש ייעוד משלו, כמו למשל גופי תאורה עומדים להארת שבילים, צמודי תקרה להארת חללי ישיבה ועוד.

בשל המבחר הרב של גופי תאורה לעסקים, די קשה למצוא את הגוף המתאים ביותר לאופי המקום ולאחר מכן גם את עוצמת התאורה המדויקת, ולכן רבים נעזרים בשירותיו של יועץ תאורה שתפקידו לשלב גופי תאורה בחלל בצורה נכונה ובהתאם לאופי וגודל החלל. אך כאשר מדובר בתאורת חוץ, הדבר שונה, ולכן יש צורך להיעזר בבעל מקצוע המומחה לתאורת חוץ.

סוגי גופי תאורת חוץ שכדאי להכיר

תאורה להארת שבילים

תאורת שביל היא אחת הפופולריות, במיוחד בגינות ושבילים המיועדים להליכה בשעות הלילה. תאורה מסוג זה מאירה את השבילים בכל מקום רצוי וגם יכולה להדגיש מקומות מסוימים ולהפכם למעוצבים. מכיוון שתאורה זו דולקת בתדירות גבוהה, מומלץ לבחור תאורה חסכונית.

עמודי תאורה

עמודי תאורה הם סוג של פנסים גדולים המותקנים על עמודים גבוהים. בשל הגובה שלהם, הם מסוגלים להאיר שלטחים גדולים יחסית, ולכן תאורה זו מומלצת למקומות פתוחים גדולים יחסית, להתקנה בצידי שערים, לאורך וגדרות וחומות, באזורי ישיבה, בכניסה ללובי הבניין ועוד.

תאורה שקועה

תאורה שקועה היא הפופולריות בקטגוריית תאורת חוץ, משום שהיא שקועה בדק או בריצוף מסוג בטון מוחלק והיא משמשת להארת החלל, ליצירת גבולות כדי לשמור על בטיחות העוברים ושבים בשעות הלילה וגם כפריט עיצובי לכל דבר המשרה אווירה נעימה בגינות או בכניסות לבניינים.

עמודי תאורה קטנים

ישנם עמודי תאורה גבוהים עליהם דיברנו, אך ישנם עמודוני תאורה קטנים יותר המייצרים מראה של שדרה ולרוב מותקנים לצידי שבילי הכניסה, לדרכי גישה ובמגרשי חנייה. מלבד זאת, הם משמשים כתאורת חוץ נהדרת בכניסה לבניינים, לכניסות ושערים וכפריטים דקורטיביים המשלבים נהדר בין עצים וצמחיה.

שילוב תאורת ספוטים

ספוטים הם אמצעי תאורה נהדר לשילוב כתאורת פנים ותאורת חוץ. היתרון שלהם הוא ההארה של אזורים מסוימים בצורה ממוקדת, כמו הארת פרחים מסוימים בגינה, להארת פסלים, מזרקות מים ואלמנטים נוספים הדורשים הארה ממוקדת. את הספוטים תוכלו למצוא במגוון רב של צבעים לבחירה, כמו בגוון אדמדם להארת עציץ או ערוגת פרחים אדמדמה.

תאורת הצפה

תאורת הצפה תמצאו כסטנדרט בתאורת חוץ והיא משמשת להארת מקומות גדולים יחסית כמו פינות ישיבה, שבילים גדולים או הארה של אזור מסוים בכניסה לבניינים. היתרון של תאורת הצפה נעוץ בעוצמה ובעיצובים המיוחדים שלה האידיאלים לשימוש כתאורת חוץ לעסקים. מלבד זאת, ניתן למצוא גופי תאורת הצפה גדולים במיוחד ולהציבם גם על פתרונות הצללה כמו על פרגולות.